2akordi.net

Discussion in 'Spisek vseh spiskov' started by 313, Apr 29, 2006.

1. 313

313 Super Moderator

http://www.2akordi.net

:arh: :frum: :reg:

:yug: :slo:

:ktar: :bas:

:txt: :crd: :tab: :gp5::sola:

:tabr: :eek:ld: :blus: :rock: :mtal: :punk:
    :nar: :etno: :tito: :film:

Najpopularnejša in po meni tudi najboljša stran z akordi in tablaturami, ki pokriva področje biv?e Jugoslavije. Stran zajema zajeten arhiv tako txt akordov in tablatur, kot tudi guitar pro datotek. Imajo tudi zelo visoke kriterije sprejemanja novih transkripcij v arhiv. Forum je razvejan in poln zanimivih tem, mala zamera gre na račun preglednosti. Ko ste prvič na strani je priporočljivo podrobneje seznaniti se z interno terminologijo pojomvanja posameznih sekcij: sekcija BeTon zajema nekakšno rock sceno oz. "kvalitetnejše" izvajalce, medtem ko v sekciji NaGasAki najdete vse ostalo - od narodne glasbe do plehkih poskočnic ter turbo folka, ki pa ga je z vsakim obsežnim updateom, (vrši se enkrat na par mesecev), vse manj in manj in je na strani nezaželjen.

2. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

Moj pozdrav sotrpinu !

a čist vse podkategorije majo tle, tud slo narodne pa cerkvene....
    jest jih ne najdem...

pa pr slo linkih še kr prsegajo na Matty Brega...
    spisek si pa v precejšnji meri tle nabral kajne?

Uvodna navodila bi pa lahko prevedli pol pa LiMuBaiu podtaknli
    (posebej mi je všeč tis o VELIKIH črkah.)

-------------------
    da ne bo nesporazuma. stran je res ql

***** definitivno!

3. 313

313 Super Moderator

Imajo, imajo. Ravno to je ena manjših pomanjkljivosti te strani, ker se je treba navadit prav iskati (razen če postaneš stalni član, potem lahko uporabljaš Search funkcijo).
    V glavnem, če greš v NaGasAki in klikneš na #, boš našel cel spisek narodnih pesmi iz vse bivše Jugoslavije, tudi iz Slovenije, le da so te "primešane" k nekakšni vrsti pesmarice.

Kar pa se cerkvenih tiče, imaš prav, res jih ni. Sem že popravil.

Vse ostale (oldies, blues, rock, metal, punk...) pa se seveda nanašajo na ex-yu sceno.

Kaj pa se prevoda tiče, ni blema. Bom zrihtal ob priliki. :tongue:

4. NoMAD

Po kakem tednu čakanja da se "ažurirajo" se mi zdi počasi že primerno nekaj napisat o najboljši exYU strani našega žanra...

Zgleda, kot da jim je crknu server, al majo slične probleme kot trzalica s selivami...
    v glavnem že kakih 10 dni jih ni online...
    nekaj časa je celo pisalo naj admin kontaktira plačilni oddelek providerja :)

Upam da se poberejo!
    če ima kdo kak uporaben podatek...

5. 313

313 Super Moderator

Nekih uporabnih podatkov sicer res nimam, a se tolažim s tem, da se to dogaja (mislim da) prvič odkar stran obstaja. Osebno verjamem, da bodo zadevo zrihtali. So pa imeli na strani zapisano, da bi v primeru njene ukinitve iz kakršnihkoli razlogov, objavili celoten arhiv v Zip file-u, tako da bomo s precejšnjo verjetnostjo prišli do njihovih transkripcij.

6. 313

313 Super Moderator

Zdaj sem opazil, da so pri 2akordi.net spremenili datum v napisu iz 01.03.2008 na 04.03.2008. Torej pomeni, da nekdo res nekaj dela na strani in možno je, da gre samo za obsežnejši update.

7. F(r)iend

F(r)iend Super Moderator Staff Member

Ja sej je že skrajni cajt za obsežnejši update....

8. NoMAD

Mislim, da sem bil gor nazadnje 26. al pa 27. februarja.
    Danes smo 9. marca... kar pomeni da so off line že skor 2 tedna ...

Glede na to, da pri njih ni bilo ne videt ne čutit naših klasičnih problemov s kodo, sklepam da imajo resnejše probleme ...

najverjetneje finančne narave

9. 313

313 Super Moderator

Tudi meni postaja to vedno bolj čudno. Tudi datum pri sporočilu je še vedno 04.03.2008.
    Če so težave nerešljive, upam da bodo vsaj držali obljubo in objavili zazipan arhiv.

10. NoMAD

2akordi is back... konec koncev imajo podobne probleme kot mi ...

11. the dar

the dar Senior Member

Malo sem gledal akorde pri slovenskih komadih, se mi zdi, da je kar nekaj napačno zapisanih. Pa ne, da v komadih niso originalni akordi zapisani ampak eni res pač nimajo tam kaj početi.

P.s. še bolj konkretno, Dm in Am sta skoraj v vsakem komadu, ki sem ga gledal.

Last edited: Apr 23, 2008
  12. NoMAD

itak...
    2akordi niso dober vir za slovenske pesmi.
    so pa zelo dober vir za vse ostale ExYu pesmi, še posebej GP sekcija je super.
    Mi lahko sam sanjamo o tako širokem naboru GP transkripcij.

13. the dar

the dar Senior Member

Yugo pesmi nisem še gledal, a tam so pa akordi pravilno zapisani? Ker očitno se je pri slovenskih en grdo pohecal glede tega. Glede GP transkripcij je pa tako PREMALO NAS JE žal.

Share This Page