EMA 2011

Discussion in 'Anketa' started by NoMAD, Feb 25, 2011.

?

Kdo naj gre na Evrovizijo 2011 ?

1. April - Ladadidej

0 vote(s)
    0.0%
  2. Feliks Langus - Disko raj

0 vote(s)
    0.0%
  3. Leeloojamais - Slovenka

0 vote(s)
    0.0%
  4. Maja Keuc - Vanilija

7 vote(s)
    63.6%
  5. Nina PuĹĄlar - Bilo lepo bi

1 vote(s)
    9.1%
  6. Omar Naber - Bistvo skrito je očem

0 vote(s)
    0.0%
  7. Rock Partyzani & Rok Ferenga - Time For Revolution

0 vote(s)
    0.0%
  8. Sylvain, Mike Vale & Hannah Mancini - Ti si ti

0 vote(s)
    0.0%
  9. Tabu - Moje luči

3 vote(s)
    27.3%
  10. Time to Time - Pravi Čas (IT'S TIME)

0 vote(s)
    0.0%
  1. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

Ĺ ov je bil dejansko drugačen. Motila pa me je "strokovnost" Ĺžirije. Proti njim so Talentirani Ĺžiranti bili prave drakule. A je sploh katera od dam v kateri od desetih komadov naĹĄla kaj slabega? karkoli... nič.

2. vampire

vampire Dobra vila

Kar se tiče kritik:

-jz pa tako pogreĹĄam nove ideje in izvirnost le teh..

čŒe kar začnem:
    April = Lady ga ga (pa to Ĺže itak vemo)
    Feliks Langus = Modern talking (struktura komada je popolnoma enaka) http://www.youtube.com/watch?v=eNvUS-6PTbs&feature=relmfu
    Leeloojamais = tipičen slovenski pop band z Ĺženskim vokalom (čist usi delajo po istem kopitu)
    Maja Keuc = Alenka Godec (pa dobo, ima vsaj nekaj dobrih novih idej, drgač pa me ĹĄe najbolj nanjo spomne) http://www.youtube.com/watch?v=CoqvrxNXYr0&feature=related
    Nina PuĹĄlar = katy perry v komadu fireworks ĹĄe posebej un jamrajoči del in refren http://www.youtube.com/watch?v=QGJuMBdaqIw
    Omar Naber = kot neka otroĹĄka pesmica na radiu ognjiĹĄče.. WTF Omar, pa sej si roker!
    Rock Partyzani & Rok Ferenga = jo tejle pa ĹĄe zmer nekje od zadej Ĺživijo, ta komad me spomne na tiste stare agropopove komade http://www.youtube.com/watch?v=QSF7UCdMgaU
    Sylvain, Mike Vale & Hannah Mancini = tej tud ne zaostajajo za pop komadi iz '95
    Tabu = slovenska P!nk :)
    Time To Time.. ..ne kle je pa res ĹĄkoda izgubljat besed.. cmon, Ĺživimo v 21. stoletju! ..edin kar njih nardi da spadajo v sedanjĹĄnje stoletje je da vsi skup zgledajo k ''zwei-takterji'' X) ..mislm ta star kozlevčar me prov na eltona johna spominja!
    ..komad je pa itak boemičen, kot un ''can't you feel the love tonight! XD http://www.youtube.com/watch?v=wj2QR0XuoLQ

3. Robi-kita

Robi-kita Senior Member

Ĺ koda da tabuji niso kaj boljĹĄega pripravili nekako sem od njih pričakovav nekaj ubijalsko dobrega....

4. LiMuBai

LiMuBai Trzalica.COM Staff Member

Moram priznati, da je @vampir lepo opisal.
    Ker nisem gledal EME v Ĺživo in sem komaj prejle sliĹĄal pesmico, ki jo je Slakonja pel (16let skomin) - bi mogoče lahko le to poslali naprej ;)

5. LiMuBai

LiMuBai Trzalica.COM Staff Member

Na portalu BrezCenzure.si ekskluzivno razkrivamo, da je zmagovalna pesem Vanilija, ki jo je sicer dokaj dobro odpela Maja Keuc - navaden plagiat!! Ali bo avtor pesmi, DJ Armin van Buuren takĹĄno Ĺžalitev mirno pogoltnil?!

Pričakovati je bilo, da bo tudi ta EMA 2011 polna ĹĄkandalov, ampak da si je "budna" Ĺžirija privoĹĄčila in ne nazadnje poslala na pesem Evrovizije navadni plagiat, pa je ĹĄkandal brez primere!! Značilni klavirski toni na začetku so dobesedno prekopirani z Ĺže tri leta starega albuma Imagine, ki ga je avtorsko ustvaril nizozemski trance producent in DJ, 34-letni Armin van Buuren.

Za pojasnilo in komentar smo poizkusili poklicati "avtorja" Vanilije, ali MatjaĹža ali UrĹĄo Vlačič, pa se na klice ne odzivata. Molk je zelo zgovoren tudi to pot, je pa najbrĹž pričakovati, da bo najprej na vrsti zanikanje, nato obtoĹževanje, sledilo pa bo posutje s pepelom in verjetno izjava, da ju je tri leta star komad Imagine le inspiriral...

Upajmo le, da po vsem tem ne bo kratke potegnila Maja Keuc, ker je le odpela, kar so ji drugi skopirali...

Presodite sami.
    ORIGINAL - IMAGINE (posluĹĄajte od 0:36 dalje)
    [YOUTUBE]gGC-rhzXg70[/YOUTUBE]

in PLAGIAT - VANILIJA

[YOUTUBE]cfOdhLoXq4I[/YOUTUBE]

Last edited: Mar 1, 2011
  6. NUFAN

NUFAN Forum Administrator Staff Member

To si pa povsem mimo vsekal. Nje pa res ne moreĹĄ z nobeno slovensko pevko primerjat.

7. zingy

zingy Member

@LiMuBai: :D :D :D

Armin Van Buuren ni tega niti pribliĹžno napisal, kaj ĹĄele zaigral. Pač je vzel posnetek iz (klavirske interpretacije) Beethovnove nedokončane simfonije in ga posamplal (kupil ali ukradel, ni vaĹžno, DJji tako ali tako delajo le za denar, talenta za dejansko glasbeno ustvarjanje pa je bore malo). Več o albumu in dejanskih inĹĄtrumentalistih, ki so kaj zaigrali na njem: http://en.wikipedia.org/wiki/Imagine_%28Armin_van_Buuren_album%29

Da ne omenjam, da akordi sploh niso enaki! PosluĹĄaj, razčleni po tonih in boĹĄ videl, da tako ritmično kot tudi po strukturi, oboje zgolj zveni podobno, je pa daleč od enakega. Daleč.

Povrh vsega pa ĹĄe berem, da nekatere moti petje Maje skozi nos. Potemtakem bi morali dobesedno linčati Anastasio, Rhianno, Duffy, Ozzy Osbourna, Billie Holiday... in ostalo luknjo zafilamo s hitro sproduciranim popom in remiksanjem. :)

Po 10+ letih končno dobimo na EMI zmagovalno sposobno pevko (ki se ne "ĹĄlepa" na oprsje in mini krilo) - in smo bili Ĺže nekajkrat s tekmovanja izločeni in veselo jadrali po zadnjih mestih (!) - in Slovenci ĹĄe vedno niso popolnoma zadovoljni. DobrodoĹĄli v Butale :(

EDIT: brezcenzure.si izgleda kot Fox News za Slovence. Nepreverjene novice, gora retardizmov in strahoten "fear machine".

Last edited: Mar 9, 2011
  8. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

Povsem se strinjam da je Maja ena boljĹĄih pevk... a tisto o nosljanju Ĺžal drĹži. Tu nekje sem menda celo zapisal, da naj gre h Kreslinu na inĹĄtrukcije o tem kako nosljati a bit ĹĄe vedno simpatičen...

Sicer se pa tudi sama tega očitno zaveda: Klik na njen intervju. če se komu ne da vsega brat:
    V vsem ostalem se povsem strinjam s tabo; ĹĄe posebej glede plagiatorstva. (oziroma NEplagiatorstva)

9. videcs

videcs New Member

No, meni se zdi, da je Maja pri kakem drugem komadu (recimo kar poje pri Papir-jih) manj nosljajoča. Je tudi res, da v angleščini zveni drugače.

Share This Page