Gremo mi po svoje - vsak po svoje

Discussion in 'Ugotavljamo akorde' started by lolek20, Nov 9, 2010.

1. Pitako

Pitako New Member

Original note od Gremo mi po svoje

Zdravo zdravo zdravo...
    Poročam, da so note na docsih originalne in iz prve roke. Mitja Vrhovnik Smrekar mi jih je v kolegialnem taborniškem duhu dal za objavo.. prav tako glasbo in besedilo. Vse skupaj se pa najde na FB strani filma Gremo mi po svoje.

Če vam ratajo kake zanimive permutacije.. pa kar na plan z njimi, in če bodo fine se jih bo objavilo.

2. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

3. NoMAD

Ti si tisti FB prijatelj od lolek20 ?

Potemtakem bomo objavili še PDF ki je višje gor v docs...

torej skupaj imamo:

GP :[​IMG] Vsak po svoje 1 ki jo je sestavil mondxxi
    text:[​IMG] Vsak po svoje 2 ki ga je stipkal NoMAD
    in note: [​IMG] Vsak po svoje 3 ki jih je prispeval sam avtor

4. Pitako

Pitako New Member

Veš da ne vem:) kdo si je dal lolek nick tukaj gor. Možno. Drugače pa skrbim za Gremo mi po svoje FB stran kjer so pod zavihkom note/glasba pod videospotom objavljene povezave na note, besedilo in musko. In če bo kaj finega lahko po posvetu z avtorjem (Mitja Vrhovnik Smrekar) z veseljem tudi tam objavimo. Tako, da kar pogumno.

5. lolek20

lolek20 New Member

pitako mislim, da nisva prijatelja na FB :D. Drugače pa hvala vsem, ki ste se malo potrudili :)

6. the burek

the burek New Member

Meni se tako na prvi pogled zdi, da sta 2 kitari v tem komadu, ena igra osnovne akorde, druga pa dodaja tiste višje tone in ne igra akordov čez vseh 6 strun.

7. mondxxi

mondxxi Super Moderator Staff Member

The burek, najbrž se ti prav zdi ja. Jaz sem spisal v GP5 akorde tako, da se jih pogojno da igrat z eno kitaro, bi pa bilo res veliko lažje pravilno zaigrat z dvema.
    (NoMAD si poslušal ritem v GP5?)
    lpmondxxi

8. NoMAD

Sem in je Ok, sem kaj zgrešil? :eek:

9. mvs

mvs New Member

Ja, na posnetku sta dve kitari, ker sta tudi v filmu, v sliki dve kitaristki. Obe igrata skoraj isto. Ena akustična in ena klasična. (celo malo sta fouš, na momente)
    Dušenje se izvaja z desno roko, da se dobi dolg bas in dolga druga doba. Ritem je swing, ki pa ni triolski ampak malo bolj lene, "jamajške" sorte. Obe kitari igra Andraž Polič, brez kapodastra. Lega res ni najprijaznejša za kitaro. Mogoče kdo najde boljšo?

lp,

Mitja

10. NoMAD

Lep pozdrav Mitja (če se ne motim)

Avtorji se nam pa bolj redko javljajo, ampak ko se, smo toliko bolj veseli! Lege niti niso tolk problematične (bolj me bolijo prsti od majev in devetk), ker je pesmca lušna... Mogoče si pa še film ogledam.

11. Robi-kita

Robi-kita Senior Member

Nomad, film si le poglej, jaz sem ga prejšnjo soboto gledav v koloseju in je zelo dobra zadevščina, dobra zgodba, scene konkretne, tudi igralci precej prepričlivi tako da kvalitetna zadevščina..

To pesem se bom verjetno tudi jaz malo napiflav, vse v odvisnosti od časa :p

12. miha koren

miha koren New Member

viktor02: če smem vprašat, katera tvoja kolegica je sodelovala pri filmu? ker jaz sem bil tam tonski mojster pa me zanima, če jo mogoče poznam :p

13. mondxxi

Vsak po svoje

Evo, midva sva se nekaj "po svoje" trudila. Na nekaterih mestih sva lepo fušala, na drugih pa grdo. Tudi s kvaliteto posnetka nisem zadovoljen, vendar je to pač to s tako opremo. Ko bo več cekinov, se bo tudi zvok bolj "svetil". Pa malenkost sva prehitra.

lpmondxxi

Last edited by a moderator: Feb 7, 2017
  14. NoMAD

"Kuža pazi" je že daleč zadaj ...

Lepo.

15. For

For Active Member

Ma super! Kot original!

...bo treba vaditi Aleš, hčerka te bo kmalu učila ... :D

16. NUFAN

NUFAN Forum Administrator Staff Member

Super! Take posnetke, kjer nastopajo otroci, vedno rad pogledam.

17. AliAs

AliAs Super Administrator Staff Member

Prisrčno :)

Hčerka je bolj vživeta v nastop od očka :D ;)

18. mondxxi

Hvala za komentarje. For, sem se zamislil, nad tvojo izjavo. Č?eprav je malo provokativna, priznam, da tegale jaz niti pod razno ne bi tako ritmično odpel, kot 8 letnica na posnetku. To, da ne znam in niti nimam želje migat ne na posnetkih ne v živo, ste nekateri že vedeli. Itak se lahko zvirajo, migajo in face pokajo vedno tisti, ki stvari že obvladajo in jim ni potrebno tako napeto razmišljat, kateri bo naslednji akord in kdaj bo "brake" ali ponovitev.

PS: Če bo padlo še kaj komentarjev in se bo razvila debata, potem predlagam, da se od objave s posnetkom naprej tema prestavi v bolj primeren del foruma.

lpmondxxi

19. Robi-kita

Robi-kita Senior Member

Superca!!! Meni je zakon, tamali pa čokolado kupi v mojem imenu, se je zelo lepo potrudla! Ti pa lahko eno pivo na moj račun spijeĹĄ ker si tudi super odigrav..

Zaj glede na to da mamo akorde besedilo in izvedbo pa ĹĄe lahko en post pod "Praksa" napiĹĄeĹĄ, verjetno bi kar nekaj obiskovlcev zanimalo kj podrobnosti, video pa je tudi več kot odličen za prikaz...

Lep pozdrav in čestitke!

20. XMGL

XMGL New Member

Zdravo, jaz bi pa imel vprašanje kako se zaigrajo akordi : Cm7/Eb, Bb/D, Cm/Eb in pa Eb.
    Hvala že vnaprej za odgovore.

Share This Page