MI2 - Zbudi me za 1.maj

Discussion in 'Praksa' started by Deni, Jun 28, 2011.

1. Deni

Deni New Member

http://www.youtube.com/watch?v=PyJ9hRkgCx4

priložil sem posnetek pesmi da bo lažje za predstavo no jst nekako ne ujamem čisto točnega brenkanja kot ga izvajajajo, zato bi prosil nekoga če bi lahko saj malo razložil.

Moj vzorec prebližen:

D_D DGG DGD D_D DGG DGD nekako tako.

2. Remix

Remix Member

Pozdravljen

Ja itak potrebuješ posnetek, kako bi pa drugače lahko vedel kakšen je ritem :)

Akordi so takole na uho brez kitare Asus2, Dsus2 in Esus2. Ritem ti bom pa v kratkem posnel, ker ne znam napisat.

A mi lahko kdo linka kakšno teoretično razlago brenkanja ritmov, ker tule sem čist mrzel :), da lahko fantu razložim kako in kaj.

V glavnem brenka se skoz dol-gor dol-gor... ampak to ti gotovo ne pove nič :)

3. mondxxi

mondxxi Super Moderator Staff Member

Jaz sem nekoč razvil precej zanimiv zapis.
    Bil je sestavljen iz velikih Djev, malih d jev in velikih G jev ter malih gjev ter podčrtajev. Celo barval sem črke z rdečo in zeleno (z Nomadom sva imela še celo dezertacijo, kaj naj bi kakšna barva pomenila).

zgledalo je v stilu:

2 takta 4/4:

D_dg_g_D_dg_g_

D pomeni poudarjen udarec dol
    _ pomeni tišina (samo premik roke mimo strun)
    d pomeni rahel udarec dol
    g pomeni rahel udarec gor
    G pomeni poudarjen udarec Gor.

S takimi zapisi sem kar nekaj Trzaličarjem mislim da dokaj uspešno razložil, kako je potrebno brenkati kakšen komad.

Seveda so se vsi taki koristni posti spremenili v prah med selitvami iz serverja na server...

Spomnim se, da je bilo brenkanje za Dan Ljubezni na tak način razloženo iz moje strani...
    NoMAD najdeš kaj od tega v kakšnih globinah rezervnih arhivov?

lpmondxxi

4. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

Ne žal ne, verjemi da sem že poskušal...

5. Remix

Remix Member

6. Remix

Remix Member

...in še ritem

[YOUTUBE]UwHdyIINiWo[/YOUTUBE]

7. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

8. Deni

Deni New Member

Hvala za vaš trud in za vašo pomoč, prav tako vam Roman sem še marsikaj najdu v vaši zbirki posnetkov in zadeva še kako prav pride.

9. AliAs

AliAs Super Administrator Staff Member

Last edited by a moderator: Feb 25, 2017
    LiMuBai likes this.

Share This Page