Moj prvi komad na sintu...

Discussion in 'Ekshibicionisti' started by ryms, Nov 23, 2007.

1. ryms

ryms New Member

Ja sem se iz kitare preselil na sint oz klaviature...me te bele pa črne tipke nekak privlačijo :)

Me zanima kk se kej slisi...sound v živo je velik boljsi ker na PCju so zgleda za wavetabli ful zanic..

Skratka mnenja dobrodošla

KLIK

2. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

OMG Ryms !
    a nis mogu kak dan počakat s tem.
    Glih dobr sem nehu prebavlat Chopina k ga je predstavu 1ukc : 1ukc Igra: Chopin - Nocturne op.9 no.2

pol pa tole... mogoče bo pa tršica kej povedala? Mislim da se ji ne bo potrebno zatekat v metafiziko.

Par tonov si falil. Še mal vadt, sam slab mesec maš še časa!
    Mogoče bo pa še kaj iz tebe!

3. the dar

the dar Senior Member

Ryms fajn fajn!
    No to soboto sem jih še jaz nabavu, klaviature mislim in je tukaj nekaj kar sem stipkal
    Piano

Last edited: Nov 23, 2007
  4. ryms

ryms New Member

Ja upam, da se bo plinkplonk oglasila

5. ryms

ryms New Member

@the dar ktere klaviature pa imaš?

6. edy

edy Member

General midi? Če imaš kvalitetno klaviaturo spremeni zvoke pa bo dosti boljše zvenelo.
    L.P.
    Edy

7. the dar

the dar Senior Member

Yamaha!------

8. ryms

ryms New Member

Ja kter model js mam psr 1500

9. the dar

the dar Senior Member

PSR-E313! Sam brez zamere to ste res eni tošoti al kaj, ne obvladate zadeve, pa greste že res mašine nabavlat pa naj bodo to potem kitare basi al pa klaviature. Zdej ali imate denarja, da ne veste kam z njim, dobre tete in strice ali pa pride na to mesto pregovor "nimam dovolj denarja da bi kupoval poceni" kar pa za te reči po mojih pojmih ne drži.

10. edy

edy Member

Kdo pravi da ne obvladamo? Jaz imam Korg Pa 80 že cca 5 let. Obstajamo tudi multiinštrumentalisti. :)

11. ryms

ryms New Member

Ni to problem, amak na Pcju so wavetabli slabi

12. Smokey McPot

Smokey McPot Senior Member

sorry...ampak js sm ta komad zaigral prvič kosm prjel v roke klaviature/harmonko in še par stvari.

13. ryms

ryms New Member

" Moj prvi komad na sintu..."

14. the dar

the dar Senior Member

Pa saj ni to na Eric Claptona letel:cool:

15. NoMAD

ta zadnjih 4 - 5 komentarjev je čist mim... niti niso v temi, niti jih ne razumem, kdo? kaj? komu ?
    • Najprej je the Dar mal fouš unim, k si za "velke" novce kupjo drage igračke, ki jih pol ne obvladajo (verjetno je hotu zadevo zavit v hec)
    • Pol uleti edy, ki če prav razumem, pravi da on pa obvlada (btw... edy itak obvlada in čist verjamem da zna tud tipkat) ampak izpade kao užaljen...
    • Pol se oglasi Ryms (sicer kot odgovor na prejšnjo edyevo pripombo) upam da ostali veste kaj so wavetabli ...
    • evo ga Smokey - če sem prav razumel je raztural na sintiču se predno se je rodil
    • Ryms je užaljen
    • tha DAR odgovarja edyu neki v zvezi s Claptonom ... (wtf is Clapton dooing here - sveta noč)
    ...

16. the dar

the dar Senior Member

Zdej sm se pa do solz nasmejal :lol:
    No pa da ne bom spet čist off topic, Ryms še enkrat dobr ti gre kar tako naprej. Pa strica z denarjem pozdravi.

p.s. Nomad:) a nisi ti tud bil zdej mal off topic?^_^

17. NoMAD

Čist sem not padu

18. edy

edy Member

Ne nisem užaljen, niti malo ne. Hotel sem samo povedati da če hočeš na klaviaturah imeti kvaliteten sound moraš imeti pravo zadevo, ki seveda tudi stane. Saj ne moreš delati dobrih stvari na klaviaturah iz pralnega praška. Kar se pa wavetablov tiče ryms takole:
    Vsak PC ima zvoke general midi to je od št.0 -127 ali pa od 1 -128. Ta števila povejo synthu katere zvoke naj predvaja. Ti imaš na tvoji yamahi še banke. Vsak tvoj bank ima 128 zvokov npr:
    bank 0 zvok 25 je Acoustic guitar (po navadi GM general midi)
    bank 1 zvok 25 je že ena izned yamahinih kitar bodisi steel ali pa kakšna druga kitara z kovinskimi strunami ( 12 string, folk, itn..). Mimogrede, moj Korg jih ima 29 (29 x 128 = 3712 zvokov)
    Fora je v tem da ko snemaš z syntha to ne počneš v midi formatu, ker PC ne more predvajat teh novih zvokov zato ignorira informacijo bank-a in zaigra zvok GM.
    Zato je najboljše da si klaviaturo pripraviš,(programiraš zvoke ritma in desne roke, vzameš tiste ki so tebi najbolj všeč) in posnameš komad v AVDIO FORMATU tako ne bo prišlo do popačenja zvokov in komad ne bo zvenel kot iz igrače. Lahko se spustiš še globlje v podrobnosti in posnameš vsak posamičen inštrument na svoj track in potem se lahko igraš z dodajanjem efektov, miksanjem ter ekviliziranjem ter se ob enem učiš. Mogoče boš pa kdaj delal v studiu, nikoli ne veš :).

19. ryms

ryms New Member

Ok

@the dar: nevem zakaj tebe moti če si pač nekdo kupi klaviaturo, ki je pač malce dražja, verjamem da si jo boš tudi ti enkrat...btw...1/3 denarja zanjo sem prispeval js ostalo pa Ati d.o.o in ko neki js kupim kupim vredu...pač tak sem - ljudje smo si različni...brez kakršne kol zamere...ker se mi zdi brezveze da se kregamo kdo mam kako klaviaturo!!

@NoMAD: hvala da si tole "razjasnu"
    @edy: vidim, da obvladaš pa hvala za nasvet bom probal uporabit...
    @Smokey: zate nevem kaj bi napisal...moj point tega je bil da pokažem posnetek pa da se pol oceni kak je zaigrano ne pa da se pogovarja o tem kdo je že to znal pa da je to enostavn komad...zgleda da zadevo obvladaš...tema je kritika in pohvala ipd

Skratka upam da se bo plinkplohk (ga. prof.) oglasila pa kaj povedala...

LP,
    Robi

Last edited: Nov 26, 2007
  20. plinkplonk

plinkplonk Member

Ohoj!

Ce se par dni ne prikazem, me kar dregnite na PM, da se zbudim (hvala Nomad).
    Zivahno, vidim=) Glede na to, da tud jaz ne stekam tocno kaj kdo kje komu v tem topicu, bom lepo ostala pri svojem uciteljevanju (heh).

Ryms: Ritem ti v melodiji stima, note tud (razen predzadnji akord pred zakljuckom je malo mimo, ne? kolikor cujem - sicer pa ne poznam notic). Akordi ti malo razpadajo - ne vem a je ponekod misljeno, da so arpeggii, al kako - ampak se cuje, da vsi prsti ne pritisnejo hkrati. Resitev za to je precej preprosta - enostavno spusti tezo roke na klaviaturo (toda ne nasilni pritisk!), pa bodo tudi prsti pritisnili hkrati.
    Ce prav slisim, ti sint spila spremljavo, kajnede (tum tc tc tum tc tc)? Hecno mi je bilo, da zadeva zveni tko okorno, pol sem pa ugotovila da spremljava dela sama od sebe. Probi se naucit levo posebej (ja vem, groza in strah, pa leva je cist leva, pa to ne gre - kar v bistvu sploh ni res, leva je precej spretna), ampak to je ful dober nacin, da spravis skladbico, ki ma potencial, v zivljenje. Probi nasploh zadevo zanimirati z dinamiko (tiho glasno, hitreje pocasneje - ampak po smislu in ne pretiravat). Pa seveda si dobrodosel, da posljes se enkrat.

The dar: zanimiv vencek skladbic=) Ne poznam vseh, mislim pa da je prva Amazing Grace pa tretja Suzana=) Povecini so note okej, muci te pa trajanje; vcasih skrajsas ali podaljsas kako polovinko s piko (pri Amazing Grace) ali se pa zmedes pri hitrejsih notah (mislim da je bilo nekaj takega pri Suzani). Pomaga stetje: prva druga tretja cetrta (seveda glede na taktovski nacin). Vem da se je tezko koncentrirat hkrati na note in stetje, ampak to se kmalu avtomatizira, pomaga ti pa, da postavis noto na pravo mesto, ter se bolje, da razdelis cetrtinke enaomerno na osminke (zaradi dveh zlogov v vsaki besedi - no, pri cetrti lahko pozres tisti "e" > ctrta, da dobis dva zloga).
    Dober zacetek: pri notah si se potrudil, poskusi se z levo, pa z obema rokama vzporedno (kul zveni, ce das dve oktavi vmes). Ko do kraja nastudiras ritem, se lahko lotis ze cesa bolj zahtevnega (Rymsove Svete noci? Ah, bozicni duh;)

Nadaljnji posnetki dobrodosli!

lp

plink

Share This Page