Problem z električno kitaro/ojačevalcem

Discussion in 'Oprema' started by tough_cookie, Dec 4, 2007.

1. tough_cookie

tough_cookie Guest

Problem z električno kitaro/ojačevalcem

Sem začetnica na kitari, električno sem dobila pred dobrim mesecem. Do zdaj je vse delalo normalno, kar naenkrat pa ojačevalec ne dela več, oziroma prižge se, rahlo šumi, vse normalno, ko igram kitaro pa ni zvoka :huh: mogoče bi lahko bil vzrok nov kabel, ampak včeraj je še vse delalo kot je treba :confused:
    Hvala že vnaprej za odgovore :)

2. faxe

faxe Senior Member

Glede na to, da ti ojačevalec oddaja šum pomoje z njim ni nič narobe, verjetno je šel kšn kontakt na vhodu v ojačevalec oz. kitaro, kar pa ni veliko popravilo. Še vseeno pa preden karkoli neseš popravlat probi kabel zamenat, prever, če je vse prou povezan, č je volume na kitari, ojačevalcu naglas,... Ker se dostkrat zgodi, d je čis ena brezvezna stvar pa ti živce pobere k nweš kwa je.^_^

3. vampire

vampire Dobra vila

4. mondxxi

mondxxi Super Moderator Staff Member

tough_cookie v profil napiši kraj, da vidim, če ti lahko pridem na pomoč.
    lpmondxxi

edit: Za hitro preverjanje pa lahko poskusiš tole:
    Pri vključenem ojačevalniku (zmerna glasnost) imej vklopljen kabel samo v ojačevalnik v kitaro pa ne. Ko se s prstom dotakneš vrhnjega dela 6.3mm jacka (č‘eka), ki paše v kitarsko vtičnico, se mora v zvočniku zaslišat rahlo brnenje.
    Če se ne, je problem v kablu ali ojačevalniku, če pa se je problem v kitari. Tole poskusi za začetek in poročaj.
    POZOR ne navijaj glasnosti do konca!!
    end of edit..

Last edited: Dec 4, 2007
  5. ryms

ryms New Member

a pa si prepričana da nimaš samo volumen na kitari na majhno vrednost nastavljen...glasnost mislim...ker kar tako se ti ne more pokvarit, no nisem še mel izkušenj s tem.

6. tough_cookie

tough_cookie Guest

Hvala za nasvet, sem probala in vse kaže da je problem v kitari :mellow:
    Aja, volume na kitari in ojačevalcu je ok nastavljen, za vse ki sprašujete. Če bi bil to problem, to sploh ne bi bil noben problem :p:

7. mondxxi

mondxxi Super Moderator Staff Member

Lahko bi napisala katero kitaro imaš in kateri ojačevalec. Drugače pa imaš od mene PS.
    Lp mondxxi

Share This Page