Projekt 50ies v stilu The Baseballs

Discussion in 'Bend te išče / ti iščeš bend' started by protein, Mar 25, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. protein

protein Member

Ker mi glasba omenjenega obdobja predstavlja neko neznansko željo in inspiracijo in ker jo preprosto obožujem, bi rad ustvaril (poleg mojega obstoječega benda,kjer igramo 80ta) skupino, kjer bi bila gonilna sila stil glasbe iz omenjenega obdobja in seveda predelavami pesmi sodobnega obdobja v novejši stil (nekakšen The Baseballs projekt). Poudarek bo predvsem na vokalnem delu. Prostor za vaje je v Kranju, kjer je tudi pevsko ozvočenje, člani naj imajo svoje inštrumente in ozvočenje za le-te, pevci svoje mikrofone.

Postava naj bi bila nekako taka, starost in spol nista pomembna, dokler smo ustvarjalni in so vaje zabavne:
    -bobni
    -bas (kle bi najraje kontra) -> če res ne najdemo dobrega basista, se bom pomaknil na to pozicijo
    -klaviature (enga/o Đeri Li Liusa/ko, ki je po možnosti dobro podkovan/a tudi z glasbeno teorijo, ni pa to pogoj)
    -kitara (lahko tudi dve) -> tole je zame:)
    -pevec/ka
    -dve zelo dobri pevki sta že za akcijo:)

Vse bi pa zgledal tkole, no slišat:

Pa recimo kakšeni klasični Johnny B. Goode, Pretty woman, Whole Lotta Shakin' Goin' On,Runaway, Be my baby, največ pa v rockabilly preoblekah praktično karkoli, kar se da naredit pestro in poslušljivo (tukaj bo kaj tudi novejšega, predelanega po željah samih članov, kjer se pričakuje tudi malo ustvarjalnosti) in da se da plesat na to:)

shemshi, mondxxi and LiMuBai like this.
  2. protein

protein Member

Evo, dobili klaviaturista :)

3. protein

protein Member

Dobili smo še tretjega pevca,tako da nam sedaj manjkata samo še bas in bobni...ni potrebno,da si ekspert na svojem področju, le da ti glasba ni tuja in da imaš malo smisla zanjo (nobeden ni šolan glasbenik v bodoči zasedbi).
    Na prvih vajah čez dva tedna bomo poizkusili naslednje tri komade, pa če se vidiš v vlogi basista/ke ali bobnarja/ke,ti je tak stil glasbe všeč, sporoči na moj email:
    beljakovinc@gmail.com

4. protein

protein Member

Zapiram oglas....

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page