Siddharta - Klinik, video cover

Discussion in 'Ekshibicionisti' started by AliAs, May 13, 2008.

1. AliAs

AliAs Super Administrator Staff Member

Š e mal Siddharte :)

TU lahk slišite orginalen komad, TUKAJ pa angleško verzijo.

Backtrack sem zgeneriral iz GP datoteke:
    [​IMG] Klinik

Tempo sem malo povečal. Tukaj je še moja transkripcija te pesmi (s kapodastrom):
    [​IMG] Klinik

Komentarjev in kakšnih vprašanj bom vesel :)

Last edited by a moderator: Aug 16, 2016
  2. NUFAN

NUFAN Forum Administrator Staff Member

Zlo dober odigrano...še bolj dobra je pa produkcija :D

P.S. A si vmes nekje gledal tabse? :)

3. Robi-kita

Robi-kita Senior Member

Haha zakon kot vedno... mogoče bi mi za odtenek drugačni efekti bol sedli ampak drgač je carska izvedba...

4. blueman

blueman Guest

Ful dobr. Edino kar bi jst naredil je opustil ta wah, pomoje bi bolše zvenelo

5. Salecan

Salecan Senior Member

Odigrano je odlično, tudi "spot" je fajn zmontiran :D Motijo me pa ti efekti, saj zvenijo kot da bi bli midi...

6. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

zdej je pa že čas za kake plesalke ... :)
    madonca, nisem si mislu da se da Sidharto tud zares igrat, sem clo mal probu...
    bravo mojster!

7. Robi-kita

Robi-kita Senior Member

hehe jaz tui siddharte nič skup ne spravim... no na električno nisem probav še...

8. prowler

prowler Senior Member

Hmm, par stvari me moti! V refrenu manjka nekaj! Ni udaren kot je pri komadu drugače! Verjetno so bobni slabo napisani in nedvomno je tam tudi basa premalo! Verjetno bi bilo tudi bolje, če bi tiste "powerchorde" igral na električno in ne na elektro-akustično, manjka "gain".
    Wah ni tako problematičen pri vokalni liniji, bolj je problematičen delay, ker izpade kot da bi bila vokalna linija izven tempa!

9. F(r)iend

F(r)iend Super Moderator Staff Member

Zakaj pa da se Siddharte neb dalo igrat ???

Drgač pa super odšpilano, kot vedno! Video ma mal manj efektov kot ponavadi :p ..hja, razvadu si nas!

Efekt za vokal pa tut meni ni všeč preveč ;)
    Pa ritmično vokal tut ni 100%... zdej nevem, al skos malo zaostaja pa je to posledica usklajevanja stez ali pa delay-a, al si ga res mal tko špilou....

P.S. - Aha.. me je Prowler prehitu, ja najbrž bo res delay! Pa strinjam se tudi z njim, da tale backtrack "nije baš nešto"! Bobni so švoh!

10. LiMuBai

LiMuBai Trzalica.COM Staff Member

Nova Frizura - Nova Kitara - Nova Pesem? ;)

AliAs - superca si ;)

11. AliAs

Hvala za komente ;)

Zdej pa k odgovorom....

Njet. Ne vem zakaj, ampak navado imam, da na vsake tolko pogledam v monitor, kjer se mi prikazuje napredek snemanja v Audišnu - čisto na koncu videa, kjer akustično kitaro približam kamerci, se na akustiki vidi odsev iz monitorja :) ;)

Glede vokal kitare moram pa tut sam priznat, da ni izpadlo najbolje. Lahk rečem, da wah deluje preveč mokro :)

Backtrack (bobni, bas) sem pa preposlušal tolikokrat, da sploh ne opazim, da bi bilo z njim kaj narobe :) Bobni pa res niso čisto kompletno zapisani - ampak kdo bi to avtorju GP datoteke zameril... :D poba je kar lepo zadevo napisal, čeprav sem vseeno vnesel nekaj popravkov.

Powerakorde v refrenu sem pa z akustično prav nalašč zaigral - redko se pač zgodi, da bi kdo z akustiko žagal hehe. Aja pa tisti solo z akustično ob 00:58 mi tudi ni izpadel 100% ker so strune trde ko sto hudičev :D Struno moraš zabendat za cel ton, kar je veliko težje kot na električni (oz na električni sploh ni težko) in moram priznat, da sem uporabil vso moč v svojih prstih, da sem zabendal do skoraj celega tona... zato kitaro tudi tako držim v solu... kot Slash :D

12. Dolgouhec

Dolgouhec New Member

Malce offtopic, zanima me katera kitara je ta elektro-akustična, ki jo igraš na posnetku?

13. AliAs

Ibanez AEG10E

Za slabih 300€ pred kakšnim tednom.

14. partyboy

partyboy New Member

lepo lepo, kot ponavadi.
    Sam res malo pretiravaš z efekti...

15. prowler

prowler Senior Member

Malo bolj poln zvok bi bil tudi če ne bi bila el.akustična kitara skoraj popolnoma na "clean" v originalu ima nekaj efekta (mislim da wah-ja ali nekaj podobnega).

16. For

For Active Member

Bravo mojster!!! Dobro, dobro ....sam, smanji te efekte :D

Glede akustične in električne ...se strinjam z prowlerom...:)

17. AliAs

No moj video je opazila tudi Siddharta - oz so ga opazili vsaj njihovi skrbniki spletnih strani (upam, da so ga pokazali tudi članom :) )

Na YT so mi sporočili, da jim je všeč in ga favoritsali- KLIK na uradni Siddhartin YT profil, kjer v okvirju 'Favorites' najdete moj video :)

Akustično kitaro sem clean dele posnel brez efekterja - sem jo priklopil direktno na feršt. Drugače pa je v studijskem komadu ta clean del posnet z low gain distošnom. V živo se ta komad sliši drugače, kot na albumu - clean del tomi odigra kar z distorzijo.

Last edited: May 16, 2008
  18. LiMuBai

LiMuBai Trzalica.COM Staff Member

Saj te majo celi cajt na oki ne samo zdaj ;)

Bodi brez skrbi ;)

Drugače pa seveda 1A za to!

19. 6ackpite

6ackpite Member

vse skupaj odlično, pa lepo, da si se lotil Siddharte

Share This Page