The Pyramids - Coming Alive

Discussion in 'Ekshibicionisti' started by groovetheworld, Jul 26, 2013.

1. Pozdrav,
    že večkrat do zdaj sem postal pod ekshibicioniste kot solo kitarist. Tokrat se javljam kot član (kitarist) frišnega mariborskega benda, The Pyramids.

V to rubriko namesto v To je moj bend pišem z namenom, da bi pridobil čimveč kritik, ocen, nasvetov glede tehnične izpeljave (samo snemanje).

[YOUTUBE]MtyBFzTlEaY[/YOUTUBE]

Snemal je vsak posebej:
    Bobni: 2x overhead, kick, snare, hi hat ->mešalka ->dvokanalni interface (Stereo slika bobnov nastavljena že na mešalki)->software,
    Bass: ->interface (mono vhod)->software,
    Kitara: Amp (fender hot rod)->dinamični mikrofon->interface (enkrat snemano za left enkrat za right, LR slika)->software ,
    Vokali: CAD (kondenzatorski nastavljen na 8) + beyerdynamic (dinamični)->interface->software (MidSide tehnika).

Čeprav pogoji niso bili popolni ne bi rad tu dobival kritik v stilu, sej je vredu za garažo. Hkrati prosim vsakega, ki misli komentirati, da posnetka ne posluša na zvočnike svojega prenosnega računalnika.

Torej, kaj pravite? Kaj bi priporočali, spremenili, naredili drugače.

Za vsakega nadobudneža, ki mu bo všeč tudi pesem sama je tu link naše facebook strani: https://www.facebook.com/thepyramidsofficial

Lp, Gašper :cool:

2. F(r)iend

F(r)iend Super Moderator Staff Member

Pozdravljen!

Super komad, res mi je všeč. Posnetek je kar soliden.
    Najbolj všeč mi je vokal, zelo dobro posnet.

Kitara ima dober zvok, zelo jasen.
    Bass kitara se mi zdi preveč muddy, nima punch-a. Pričakoval bi bolj groovy funky bass poleg take kitare (se opravičujem za kopico tujk :).
    Zvok bobnov mi ni preveč všeč. Kick je dober, činele in prehodni bobni pa so zamazani (ne znam dobro opisat).

Na trenutke mi ritem mal zabremza, namesto da bi pumpal naprej.

Drugače pa res dober komad, ste posneli še kakšnega?

3. Hej,
    hvala za pohvale in kritike. Najverjetneje bodo prišle še kako prav ob naslednjem snemanju.
    Glede bassa imam čisto isto mnenje. Enostavno se sliši, da je na nek način ne naraven, ker ni bil posnet preko ojačevalca, ki ponavadi že sam poskrbi za compressor in maximizer. V tem primeru je vse skupaj bilo bolj improviziranje in prilagajanje situaciji (bass ojačevalca nismo imeli na razpolago). Je pa res, da že sam play in kompozicija bassa ne ustrezata kot bi lahko.
    Pri bobnih sem komaj ob komentarju dejansko opazil da so činele res manj jasne kot bi želel. (Činele in tomi so preko overheadov, ki pa glede na prostor niso delovali kot bi lahko.)
    Bom naslednjič naredil kar bo v trenutku v moji moči, da bodo tudi te stvari boljše. :)

Da, imamo še danes objavljen komad, Empire State of Mind (cover) (ki je v bistvu bil posnet pred coming alive):
    [video=youtube;69pbGUyUgfs]http://www.youtube.com/watch?v=69pbGUyUgfs[/video]

Cenil bi tudi kakšen share ali dva. :)
    Lp, Gašper

4. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

Ona prva je avtorska? Dopade mi, posebej vokal izstopa. ... na trenutke me spominja na Jona Andersona (Yes)
    Od mene maš na FB eno delitev...

5. Ja, prva (coming alive) je avtorska. Hvala najlepša. :D

6. Robi-kita

Robi-kita Senior Member

Super, tudi pri meni ste dobili delitev na FB

Vokal mi je ubijalski, res super... Kitara tudi! Bobni ... meni deluje kot da majo nek stranski efekt, verjetno od prostora ali kaj podobnega..

Kot celota je super, tudi izgovorjava je super, z tem mamo nekateri kar težavice :D

Share This Page