Prijemi Osnovnih Akordov

Discussion in 'Praksa' started by Stingray, Oct 19, 2005.

1. Anya15

Anya15 New Member

hja pri meni pa je tako : )
    danes sem se začela učiti igrati
    nevem no vem le da je "normalne" barve,svetlo rjava...strune ima dokaj trde ,igrati pa vem cela dva akorda: )
    imam pa vprašanje kako jo oglasiti saj je razglašena...imamo doma klavir,saj ga 4 leta igram,nimamo pa tiste mašinice za oglaševanje...
    še to kaj točno pomenijo neki M-ji itd. pri spremljavah različnih pesmi?Hvala

2. NoMAD

NoMAD Administrator Staff Member

Če imaš kolikor toliko normalen računalnik si potegni dol tale Uglaševalec (in ne Oglaševalec - oglasi so reklame))
    http://www.trzalica.com/index.php/d...programi-za-meni/3055-zip-ap-guitar-tuner-1-2
    inštaliraj ga na računalnik, ki premore mikrofon (če ni iz kamene dobe ga takorekoč vsak) Potem bo tvoj računalnik tvoja "mašinca"

o kakih M-jih govoriš se mi tud sanja ne. (mogoče Mji ob akordih? npr.: Am za A-mol itd... )

Malo bolj natančno razloži kaj te muči.

za uglaševanju po posluhu pa najdeš navodila tukaj: KLIK in KLIK

3. Anya15

Anya15 New Member

OO hvala ampak mam računalnik s kamene dobe :p
    malo sem skupaj zmotala ker mi pač šteka malo je m-je pri akordih pa barva je tudi bila napaka....
    m - ji pri akordih mi niso jasni...bom pa vseeno probala dol potegnit čeprav mama ve na posluh ampak je ne morem vedno gnjavit.P

4. NoMAD

itak je dobr če se naučiš na posluh uglasit! sem ti dal link do navodil v prejšnji objavi.

črka m ob akordih stoji za "mol". Torej iščeš tisti akord v mol obliki - včasih so v akordih tudi male črkr namesto mola:
    npr:

A = A-dur
    Am ali a = A-mol

Poglej si šolo in akordni krog

5. rockovsky

rockovsky New Member

Pozdravljeni!

Malo sem se igral z G durom in temi pesmimi, ki jih lahko zaigraš na način G dura - prstanec in mezinec sta pri miru sredinec in kazalec se pa premikata (zaigraš lahko akorde e7, C9, D4 in G).
    Potem pa sem eksperimentiral in se tako premikal po prečki. Prišel sem do enega lepega "akorda" če se lahko tako izrazim. Prijel naj bi se tako:

E: 8
    A: 7
    D: 0
    G: 0
    H: 8
    e: 8

Oziroma G dur, premaknjen za 5 polj naprej.

Zanima me, ali je to sploh kakšen akord in (če DA) ali bi se dalo zaigrati tudi ostale akorde (e7, C9 in D4 za pet polj premaknjenih naprej)

Hvala za odgovore

6. NoMAD

7. NatalijaPAv

NatalijaPAv New Member

Ker meni se prav to dogaja in ko zaigram Fdur ta problem še izstopi, ker držim vse
    strune in en igram vmes nobene prazne.
    Je možno, da je to zaradi nohtov? Te si namreč grizem ampak pri violini vseeno nisem imela težav pri prijemanju strun.
    Hvala v naprej :)

8. NatalijaPAv

NatalijaPAv New Member

Ker meni se prav to dogaja in ko zaigram Fdur ta problem še izstopi, ker držim vse
    strune in en igram vmes nobene prazne.
    Je možno, da je to zaradi nohtov? Te si namreč grizem ampak pri violini vseeno nisem imela težav pri prijemanju strun.
    Hvala v naprej :)

Last edited: Jun 26, 2022
  9. LiMuBai

LiMuBai Trzalica.COM Staff Member

Nohti so težava le, če so predolgi ;)

Share This Page